BAHAR KAYAK SEZONU AÇILDI

Güzel eğlenceli bir kış mevsiminden sonra,  doğanın uyanışını simgeleyen bahar ayı ile birlikte, çoğu insan bahar aktivitelerinde daha fazla zaman geçirmek için kayak mevsimini bitirir. Pek çok insanın bilmediği şey, Palandöken’e bahar aylarında hâlâ çok fazla kar yağdığıdır. Sezonun son gününe kadar kayak yapmayı seven biz kayak severler için Mart ve Nisan ayında kayak yapmak bir rüya gibi geliyor!

Konaklama ve kayak için harika fırsatlara sahip kayak yapmaktan çok daha fazla zevk almanızı sağlayacak bahar ayı, pistlerin çok daha keyifli olduğu bir dönemdir. Ayrıca gün boyu daha sıcak ve daha parlak havanın tadını çıkarmak demektir. 

İlkbaharda kar bize birçok zorluk ama aynı zamanda bol özgürlük sunar. Bunun nedeni gün içinde rakıma ve havaya bağlı olarak pistlerin ve kar koşullarının çok daha hızlı değişim göstermesidir. Böylece tek bir günde, tekniğinizi geliştirmenize yardımcı olacak tüm farklı kar türlerini bulabilirsiniz. Günler daha uzun olsa da, sabah erken saatlerde pistlere çıkmanızı ve mükemmel kar koşullarının tadını çıkarmanızı öneririz ve mümkünse kuzeye bakan daha yüksek rakımlarda kayak yapmanızı öneririz.

Bahar ayı, kayak sezonunun sona yaklaştığının bir işaretidir.  Bahar kayak tatili, güzel hava, daha sakin bir kayak merkezi, özel fırsatlar ile şüphesiz kayak sezonunu en iyi şekilde bitirmek için eşsiz koşullar sunmaktadır. Bu bahar Palandöken’de bir kayak macerası planlamak için geç değil.

*Unutmayın, yılın bu zamanında kayak yapmaya geldiğinizde cildinizi güneşten korumanız kışın olduğundan çok daha önemlidir