BU SADECE BAŞLANGIÇ

Kar Palandöken’in zirvesine ve eteklerine düştü! Sezonun ilk karını karşılamanın heyecanını yaşadık. Kar yağışı, beklediğimiz yeni kayak  sezonun habercisi aslında  ve yeni bir kayak sezonun yansıması. Kış hemen köşede, peki siz 2021/2022 Kayak ve Snowboard sezonuna hazır mısınız?

Kış sadece kar sporlarını ve aktivitelerini denemek için değil dağın doğal ortamında derinden kurulmuş dostluklar, pistlerde tanıştığınız aynı heyecanı paylaştığınız insanlar,  açık hava faaliyetleri ile ailenizle birlikte geçirebileceğiniz anlar, adrenalin patlaması,  günün sonunda tatlı bir yorgunluk ve hayal edebileceğimiz en keskin, en güzel manzaraların arasında geçirilen saatleri içine alan bir mevsimi ifade eder.

Kış ve Kayak, maceraya ve kar yağışına odaklanan tutumdur ve bu yüzden tutkumuz kar ve karlı dağların sırları.

Biz kayak severler için kış mevsimi hayatlarımızın mutlak, en iyi zamanıdır. Kış ve kayak, nihai yaşam deneyimidir ve daha farkına bile varmadan bağımlısı olabilirsiniz.

Evet, kayak ve snowboard yapmak için sabırsızlanıyoruz. Eğlenmek için kayak yapanlar var, bir de karla kaplı dağlara ruhunu veren insanlar var. Bu tür insanlar için hayat kar yağdığında başlar ve kar eridiğinde durur. Yoksa sizde böyle insanlardan mısınız? Yaz, bir tür ruhun kış uykusudur biz kayak severler için. Bizim için kışın dönmesini beklemek, bir sevgilinin geri dönmesini beklemek gibi bir şey. Sanki kayak üzerine bir hayat kurmuş olan hepimiz aynı ilham perisine âşık olmuşuz gibi. Sokakta birbirimizin yanından geçiyoruz; Palandöken’e düşen ilk karı görüp birbirimizin gözlerindeki ışıltıyı görünce, ardından “ah, görüyorum ki siz de ona âşık olmuşsunuz!” dercesine gülümsüyoruz. Ve sezonun coşkulu ilk gününü büyük bir heyecanla beklemeye başlıyoruz.

Kar taneleri Ejder ve yamaçlarına düşerken ve çok kısa bir zaman sonra açılması planlanan 2021/2022 Kış Sezonu öncesi Ejder3200 Kayak Merkezleri, Türk Kayakçılığının Beşiği Palandöken’de siz ve aileniz için ister günübirlik, ister uzun bir kış tatili için tüm imkânları ile muhteşem bir kış sezonu için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bu yeni sezonda Palandöken’i hissedin ve özgürce keşfedin.