Card image cap

Canlı Yayın

Card image cap

Interaktif Harita

Card image cap

Palandöken Pist ve Lift Bilgisi

Card image cap

Konaklı Pist ve Lift Bilgisi

Card image cap

Ulaşım

Card image cap

Konaklama

Card image cap

Skipass

Card image cap

Aktiviteler

ERZURUM

Palandöken dağının oksijeni zengin eteklerine konumlanmış tarihi bir şehir olan Erzurum emsalsiz mirasa sahip olmaktan gurur duymaktadır. 

Büyüyen nüfusu ile Erzurum, Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük şehirlerinden birisidir. Şiddetli yağış, kış boyunca kar yağışı ve yaz süresi boyunca pek çok güneş ışığı aldığı için nemli karasal iklime sahiptir. 

Coğrafyası eski ticaret yollarının kavşağında olmasından dolayı, Erzurumun kültürel mirası zengin mutfak mirasını içine alan Kalkolit ve Tunç devri gibi birçok toplum tarafından yetiştirilmiştir. 

Erzurum Anadolu etkisini Doğu coğrafyasında aramak isteyenler için harika bir istikamettir. 

Burada şehrin tarihini öğrenmeye başlamak için ziyaret edilebilecek başlıca müzeler şunlardır: Arkeoloji Müzesi, Atatürk Evi Müzesi, Yakutiye Medresesi, Etnografya Müzesi, 23.Kongre Salonu. Bu müzeler şehrin uzak ve yakın tarihine ışık tutmaktadır. Buna ek olarak, İpek Yolu üzerinde kullanılan Erzurum kalesini ve emsalsiz mimarı stiline sahip olan üç Kümbetleri görmek isteyebilirsiniz. 

Önceden şehri korumak ve gözetmek için kullanılan pek çok harabe yapı bulunmaktadır. Gözlem Kulesi, Narman Samikale Kalesi, Erzurum, Pasinler,İspir ve Oltu, hepsi emsalsiz mimarı özellikleriyle tarihin izlerini sürmektedir. Asya ve Anadolu'da geçiş bölgesi olan Erzurum ayrıca dini bir merkez olarak da zenginleşmiştir. Penek Köy Kilisesi, Meryem Ana Kilisesi, Lala Mustafa Paşa Camisi, Ulu Cami, Gürcistan Kapı Kilisesi tarihi olarak sıklıkla ziyaret edilen dini cazibe merkezleridir. 

Elmali Cam Mağarası ve Yıldızkaya Köy Mağarası şehrin iki doğal harikasıdır. Damlataş ve dikitlerle dekor edilen koridorlarıyla, ruhani bir hava hissi vermektedir. 

Yorgunluğu silkip atan ve iyileştirici sakin kaynağıyla, Şehrin merkezindeki ılıcalar sadece sizin için. Ilıca, Pasinler ve Akdağ sağlık ılıcaları tıbbı ve zengin mineral kaynakları sağlamaktadır.